• تهران، شهرک صنعتی صفادشت، بلوار خرداد بین تقاطع پنجم و ششم پلاک ۲۲۸
  • ۰۲۱۶۵۴۲۹۸۰۰

استفاده از جکوزی برای درمان دیابت

استفاده از جکوزی برای درمان دیابت

بیماری “دیابت” یک اختلال متابولیک در سوخت و ساز بدن است که نوع ۱و ۲ آن با علائم گوناگون ظاهر می شوند. برای درمان راههای متعددی از جمله تغذیه ، درمان گیاهی و طب مدرن ثابت شده است. دیابت نوع ۲ یک بیماری قابل پیش‌گیری و قابل‌درمان است که هر سال توسط هزاران کودک و بزرگسالان نادیده گرفته می‌شود.

برای اینکه بفهمید آیا شما در معرض خطر دیابت نوع ۲ هستید، ما شما را تشویق می‌کنیم که حتما در تست ها و آزمایش های پزشکی شرکت کنید و هر چه زودتر جهت درمان آن اقدام نمایید.

برخی از خریداران وان و جکوزی دیابت نوع ۲ دارند و از وان و جکوزی خود برای درمان، تحت هدایت پزشک خود استفاده می‌کنند. افراد اغلب از خود می‌پرسند که آیا برای دیابتی‌ها استفاده از جکوزی می تواند ایمن باشد یا خیر. موردی که حائز اهمیت است این است که برای بیماران دیابت نوع ۱ استفاده از جکوزی به هیچ وجه توصیه نمی شود.

با این حال، مجله New England در آمریکا مطالعه‌ای انجام داده است که کاهش در سطح گلوکز و حس کلی رفاه را برای افرادی که از وان و جکوزی با دیابت نوع ۲ استفاده می‌کنند، نشان داد.

دکتر فیلیپ هوپر از دانشگاه Colorodo در ابتدا این مطالعه را انجام داد تا بررسی کند که آیا غوطه‌وری در وان حمام، فعالیت بدنی بیماران دیابتی را تحریک خواهد کرد یا نه. افرادی که مورد آزمایش قرار گرفتند ، همگی مبتلا به دیابت نوع ۲ بودند، به مدت ۳۰ دقیقه، ۶ روز در هفته، برای سه هفته در وان و جکوزی نشستند.

نتیجه

در پایان این مطالعه، همه بیماران متحمل کاهش وزن شده و سطح قند خون را کاهش دادند و بیمار دیگری توانست میزان مصرف انسولین را با ۱۸ درصد کاهش دهد.

هدف اصلی این مطالعه، بررسی این مساله است که آیا جریان خون افزایش‌یافته، فعالیت بدنی را تحریک خواهد کرد یا نه. بیماران پیش از این نمی‌توانستند تحرک بیشتری نشان دهند.

علاوه بر فواید پزشکی که این مطالعه نشان داد، دکتر هوپر بر فواید دیگر استفاده از جکوزی برای مبتلایان به دیابت توجه دارد – بیماران خواب بهتری را گزارش می‌دهند و حس خوب بودن را افزایش می‌دهند.

Richard Surwit دکترای دیابت و رئیس روانشناسی پزشکی در دانشگاه دوک، می‌گوید: “مطالعات زیادی رابطه بین استرس و قند خون بالا را نشان می‌دهند:” تحت استرس، بدن شما به حالت دعوا یا گریز می‌رود و سطح قند خون را بالا می‌برد تا شما را برای اقدام آماده کند.”

دکتر هوپر بر این نکته اشاره می‌کند که استفاده از جکوزی برای دیابتی‌ها مبتلا به تغییر سبک زندگی است، می‌تواند استرس را کاهش داده و خواب را بهبود بخشد – همه عواملی که برای مبتلایان دیابت نوع ۲ مهم هستند.

اگر شما مبتلا به دیابت هستید و می خواهید از جکوزی استفاده نمایید حتما از قبل با پزشک خود مشورت نمایید.

بالا