• تهران، شهرک صنعتی صفادشت، بلوار خرداد بین تقاطع پنجم و ششم پلاک ۲۲۸
  • 88211844_021

استفاده از جکوزی در زیرزمین خانه

استفاده از جکوزی در زیرزمین خانه

زیرزمین خانه های ویلایی و حتی برخی از آپارتمان ها فضای ایده‏‏آلی برای ساختن یک جکوزی و یا سونا است.
اگر در منزلی که سکونت دارید زیرزمین وسیعی وجود ندارد که بتوانید در آن استخر خصوصی بسازید، بهتر است حداقل به فکر ساختن یک جکوزی کوچک یا محوطه‏ای برای سونا باشید.
برای این منظور شما می‏توانید از نمونه‏های پیش ساخته جکوزی استفاده کرده، آنها را در زیرزمین و در محل مناسب نصب نمایید. زمانی که وان جکوزی در داخل محیط خانه کار گذاشته شود، حتماً نیاز به تمهیدات خاصی دارد.

تهویه هوا

می بایست قبل از انجام این کار به فکر تهویه هوای آنجا باشید تا به آب آن آسیبی نرسد و مجبور نباشید به دفعات زیاد آب جکوزی را تعویض نمایید.

فضای زیرزمین برای کار گذاشتن یک جکوزی بسیار ایده آل است و بهترین گزینه به شمار می رود، زیرا کف سایر طبقات نیاز به بهبود ساختار زیربنایی برای تحمل وزن قابل توجه چنین سازه‏ای را دارند. معمولا وزن یک وان و جکوزی با اندازه معمولی، هنگامی که پر از آب است به حدود ۱۸۰۰ کیلوگرم می‏رسد.

شما برای ساخت جکوزی در زیرزمین نیز می بایست برخی از تغییرات را در لوله کشی و سیستم برق رسانی ایجاد نمایید چون جکوزی به مدارهای جداگانه برای ایجاد حرارت و سامانه گردش آب نیاز دارد. از این رو، می بایست یک از کارشناس برق در بررسی سامانه الکتریکی خانه شما‏ و تعیین بهترین جریان  برای تامین انرژی حرارتی وان و کنترل آن، مشاوره و کمک بگیرید.

شما همچنین نیاز به یک مخزن برای ذخیره آب لازم وان خود دارید و یک چاه برای هنگام تخلیه آب آن. البته استفاده از چاه زمانی انجام می شود که شما یک پمپ آب برای تخلیه آب نداشته باشید.

دیوارهای دور وان و جکوزی باید در برابر رطوبت مقاوم باشند و این وظیفه شماست که با مشاوره با یک کارشناس این کار را انجام دهید.

تا جایی که امکان دارد سعی کنید رطوبت را کم کنید تا آسیبی به جکوزی شما نرسد تا بتوانید برای سال های زیاد از آن استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *