• تهران، شهرک صنعتی صفادشت، بلوار خرداد بین تقاطع پنجم و ششم پلاک ۲۲۸
  • 88211844_021

ایجاد مشکلات پوستی در شناگران

ایجاد مشکلات پوستی در شناگران

اصولاً شایع ترین بیماری های ناشی از شنا در شناگران و استفاده از وان و جکوزی و سواحل دریا از نظر متخصصین پوست می تواند وابسته به عوامل زیر باشد.

 Swimmer’s Xerosis

Swimmer’s Xerosis یا خشکی پوست که ببشتر در شناگران شایع است. علت این عارضه، حل شدن و از بین رفتن تدریجی چربی محافظ پوست می باشد که عوارض آن شامل : منجر به کاهش رطوبت لایه ی پوست شده و سبب ایجاد یک پوست خشک  و دارای خارش شدید می گردد.

این وضعیت با دوش گرفتن با آب داغ و طولانی که شناگران به انجام آن مبادرت میکنند دارند و نیز باقی ماندن به مدت زمان طولانی در وان و جکوزی های آب گرم بدتر می شود.

برای رفع این معضل می توانید از مدت زمان دوش گرفتن خود با آب داغ بکاهید و در واقع با یک آب نسبتا ولرم دوش بگیرید و از صابون های ملایم تر استفاده نمایید.

التهاب پوستی در هنگام پوشیدن لباس شنا

این مشکل معمولا پس از پوشیدن طولانی مدت لباس در طول روز اتفاق می افتد و شما باید همواره در طول روز نسبت به تعویض لباس اقدام کنید.

 التهاب فولیکول در هنگام استفاده از جکوزی

این عارضه معمولا توسط نوعی باکتری به نام سودومونا ایجاد می شود و در افرادی که از وان ها یا استخرهای آب گردان و جکوزی با لوله های داغ استفاده می کنند، پدیدار می شود. جکوزی هایی که استفاده عموم است بیشتری میزان ابتلا به این بیماری را دارند.

حساسیت پوستی نسبت به استفاده از وسایل شنا

این عوارض در هنگام استفاده از وسائل شنا بروز پیدا می کنند و بیشتر در هنگام استفاده از عینک و یا ماسک غواصی نمایان می شوند.

قارچ کف پا

این قارچ پوستی به طور خاص روی کف پا و کناره های پاشنه و پنجه ی پا رشد می کند و علت آن این است که معمولا شناگران با پاهای برهنه در محوطه ی استخر راه می روند، و به آسانی قابل انتقال به دیگران می باشد.

شاید شما نیز پوست حساسی داشته باشید و دوست دارید از جکوزی به صورت مداوم استفاده نمایید اما از آنجاییکه استفاده از جکوزی های عمومی برای شما ضرر دارد توصیه می کنیم که برای منزل خود یک جکوزی را تهیه و نصب نمایید تا از مشکلاتی که برای پوست شما بوجود می آید جلوگیری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *