• تهران، شهرک صنعتی صفادشت، بلوار خرداد بین تقاطع پنجم و ششم پلاک ۲۲۸
  • 88211844_021

تاثیر حمام بر آرامش

تاثیر حمام بر آرامش

تاثیر حمام کردن در زندگی های مدرن امروزی می تواند تفاوت ‌های بسیار زیادی با حمام کردن به شیوه سنتی قدیمی در ایران داشته باشد.  امروزه بیشتر مردم در حمام کردن فقط از جنبه تمیز شدن بدن بهره می برند در حالیکه در گذشته علاوه بر تمیزی جنبه های آرامش روحی و ذهنی و همچنین تعادل مزاج استفاده می شده است

از این با مرور زندگی مردم گذشته به این نتیجه می‌رسیم که آنها در طول زندگی از توان جسمی قویتر و روحیه و آرامش بهتری در مقایسه با ما در عصر حاضر برخوردار بوده‌اند زیرا آنها علاوه بر آنکه با تنظیم رژیم غذایی ‌شان برای اصلاح مزاج ‌شان نیز اقدام می‌کردند و از همه جنبه ها و روش‌های مختلف حمام درمانی نیز برای این منظور استفاده می‌کردند.

همانطور که شاهد هستید اهمیت ساخت جکوزی نیز به دلیل همین ایجاد فضای آرامش بخش برای افراد است. وقتی شما از جکوزی استفاده می کنید بدن شما آکنده از آرامش می شود و همین باعث می شود که بدنتان کارایی بهتری داشته باشد.

تاثیر حمام درمانی بر آرامش

در واقع، آرامش و سلامت حاصل از حمام درمانی که بصورت روزانه و یا هفتگی صورت می پذیرد بسیار تاثیر گذار هستند. در تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۶ انجام گرفت مشخص گردید که حدود یک چهارم از افراد بالغ در آمریکا حداقل یکی از این روش ها را امتحان کرده اند.

کاهش استرس

در میان دلایل ذکر شده، کاهش استرس و آرامش، کم شدن درد مفاصل و گرفتگی عضلات و همچنین افزایش اعتماد به نفس وجود داشته است. همچنین محققین اظهار داشتند استفاده از حمام درمانی روشی برای مقابله با استرس و مراقبت فیزیولوژیک از بدن به صورتی قابل پذیرش است، و می توانیم احساس مراقبت شدن را برای مدتی با خود همراه داشته باشیم که خود در مقابله با استرس مفید خواهد بود. علاوه بر آن اکثر حمام درمانی با لمس شدن که نقشی کلیدی در آرامش یافتن دارد، همراه هستند.

بنابراین درمیابیم که حمام تاثیر بسزایی در سلامت روح و جسم بدن دارد. استفاده از جکوزی می تواند بر این حس آرامش تاثیر بیشتری داشته باشد بطوریکه شما می توانید برای دردهای شدید مفاصل و عضلات از ان استفاده نمایید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.