• تهران، شهرک صنعتی صفادشت، بلوار خرداد بین تقاطع پنجم و ششم پلاک ۲۲۸
  • 88211844_021

حمام طولانی مدت چه عوارضی دارد

حمام طولانی مدت چه عوارضی دارد

دراز کشیدن در وان و جکوزی یا ماندن زیر دوش باعث آرامش خیال می شوند، اما این کار باعث می شود در طولانی مدت پوست شما خشک شود.

حمام رفتن، موجب می شود که منافذ پوست و تعریق باز شود به طور کلی حمام، به سبب هوای آن باعث گرمی و خشکی و به سبب آب آن باعث افزایش رطوبت بدن می شود اما اگر این عمل مدت زیادی به طول انجامد، موجب می شود که پوست افراد خشک شود.

استفاده از حمام موجب پاکیزگی پوست می شود, باید درجه حرارت حمام ثابت و معتدل  باشد؛ چنین حمامی نه مانند حمام سرد، مقوی و نه مانند حمام گرم، ضعیف کننده است؛ بلکه باعث می شود فقط ماهیچه های بدن را نرم و بدن را آرام کند و دستگاه عصبی را آرامش دهد یعنی باعث رفع کسالت و شادابی افراد می شود.

زیان های حمام طولانی مدت

برخی افراد به دلیل وسواس یا عادت های بد، مدت بسیار طولانی را در حمام سپری می کنند. این امر باعث می شود به دلیل گرمای زیاد حمام موجب ریختن مواد زائد و فضولات به اعضای ضعیف تر بدن و سبب سستی جسم، بی قراری، آسیب عصب، تحلیل حرارت غریزی آسیب های عضلانی، کاهش اشتها نسبت به غذا، آسیب های پوستی و کاهش میل جنسی در افراد می شود.

البته در برخی موارد خیلی خاص و در بعضی از افراد که دارای طبع رطوبت و سردی هستند، استفاده طولانی مدت از آب های گرم و حتی وان و جکوزی طبق نظر پزشک توصیه می شود و این افراد معمولاً از آن لذت می برند و باعث بهبود شرایط بدنی آن ها می شود اما در این حالت هم بهتر است در هنگام نشستن در حمام و یا استفاده از وان و جکوزی از تهویه مناسب برای ورود و خروج هوا به آنجا استفاده شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.