• تهران، شهرک صنعتی صفادشت، بلوار خرداد بین تقاطع پنجم و ششم پلاک ۲۲۸
  • 88211844_021

نکاتی مهم در مورد وان و جکوزی

نکاتی مهم در مورد وان و جکوزی

با وان و جکوزی خود خوب باشید، تا آن ها نیز به شما خدمت کنند. این به آن معنی است که مراقب باشید که کارهایی را انجام ندهید که می‌تواند به وان شما آسیب برساند و یا باعث شود که کم‌تر کارآیی داشته باشد. در اینجا چند مساله مهم وجود دارد که نباید آن‌ها را دنبال کنید.

به تعمیر و نگهداری بی‌توجهی نکنید

نگهداری وان و جکوزی شما یک فرآیند چند مرحله‌ای است که شامل تست آب، افزودن مواد شیمیایی مناسب، گردش آب، تمیز کردن فیلترها و تعویض آب در هر چند ماه است. غفلت از هر کدام از این گام‌ها می‌تواند کیفیت آب را به خطر بیاندازد و حتی به وان آب‌گرم شما آسیب برساند. یک برنامه منظم از تعمیر و نگهداری خود داشته باشید، که می‌تواند کم‌تر از ۱۰ دقیقه در هفته طول بکشد.

کثیف نباشید

شما در طول روز ممکن است کارهای سنگینی انجام دهید که باعث می شود بدن شما حسابی کثیف شود و میخواهید با همین شرایط وارد وان شوید. نه این کار را نباید انجام دهید شما قبل از استفاده از وان می بایست حمام بگیرید تا آب جکوزی کثیف نشود. بعد از اینکه بدن خود را تمیز کردید می توانید برای تسکین خاطر خود وارد آن شوید.

جلوگیری از حباب گرفتن

شما نباید اجازه دهید آب جکوزی حباب بسازد چون این عمل باعث می شود که روی آب کف بگیرد و شما مجبورید که آب آن را تعویض کنید. این کف حتی ممکن است که به پمپ جکوزی نیز آسیب برساند.

استفاده نکردن از مواد شوینده مشترک

اگر یک استخر و یک جکوزی داشته باشید، ممکن است فکر کنید خوب است که از همان مواد شیمیایی برای هر دو استفاده کنید. این کار اشتباه است چون موادی شیمیایی بکار رفته در استخرها بسیار متفاوت است از جکوزی. استفاده از شوینده های شیمیایی آب نیز باعث کاهش سطح pH در جکوزی شما می‌شود تا به شدت از تعادل خارج شود. این مساله نه تنها باعث آسیب به وان بلکه مشکلات فیزیکی، مانند خارش چشم و یا خارش پوست می‌شود.

خشک نگه داشتن در حالت بدون استفاده

این عمل بسیار مهم است که شما هنگامی که برای مدت زمان طولانی از جکوزی استفاده نمی کنید آب آن را کاملا تخلیه نمایید و آن را کامل خشک نمایید. مخصوصا اگر وان شما بیرون از خانه قرار داشته باشد و در فصل زمستان باشید ، شما باید با خشک کردن کامل آن از یخزدگی جلوگیری نمایید.

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.