5 رنگ محبوب حمام در سال 2022

خانه    بلاگ      5 رنگ محبوب حمام در سال 2022
5 رنگ محبوب حمام در سال 2022

رنگ ها تاثیر قابل توجهی بر فضای آن اتاق دارند. درباره رنگ حمام می توان گفت این تاثیرگذاری رنگ ها قدرت بیشتری پیدا می کنند. به همین دلیل می خواهیم 5 رنگ محبوب حمام در سال 2022 را در این مقاله به شما معرفی کنیم تا اگر می خواهید حال و هوای جدیدی به حمام منزلتان بدهید و طبق سلیقه جهانی عمل کنید، بتوانید به راحتی رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید.

رنگ مشکی

یکی از ظریف ترین رنگ ها برای حمام رنگ مشکی است که ظاهری بسیار شیک و مدرن به حمام شما خواهد داد. با این حال در استفاده از این رنگ باید دقت زیادی داشته باشید. می توانید از کاشی ها و کف پوش، وان حمام مشکی در حمام تان استفاده کنید. به کار بردن مشکی متالیک در سردوش ها، شیرآلات یا کابینت می تواند فضای حمام را بسیار لوکس جلوه دهد. با انتخاب این رنگ برای قسمت های مختلف حمام، آن ها را گران قیمت تر از آن چه که واقعا هستند به نمایش خواهید گذاشت.

رنگ مشکی را می توانید به راحتی با سایر رنگ ها هماهنگ کنید مانند رنگ های سفید، طلایی و … البته توجه داشته باشید رنگ مشکی و تیره باعث کوچک تر نشان دادن فضا می شود پس در انتخاب آن باید دقت لازم را به کار ببرید.

رنگ سفید

یکی از بهترین و محبوب ترین رنگ های مناسب برای حمام رنگ سفید است. رنگ سفید، کلاسیک و ماندگار است در نتیجه هیچگاه از مد نمی افتد. انتخاب رنگ سفید برای کاشی های حمام، کف پوش ها، شیرآلات و … باعث ایجاد فضایی با طراوت و زیبا می شود و حس تمیزی را به بیننده القا می نماید و همچنین باعث درخشندگی فضا می شود. رنگ سفید را به راحتی می توانید با سایر رنگ ها هماهنگ کنید از جمله رنگ های مشکی، طلایی، سبز، آبی و … البته می توانید از رنگ سفید به تنهایی در تمامی قسمت های حمام استفاده کنید تا ظاهر کلاسیک و درخشان خود را تا سالیان سالیان حفظ کند و از مد نیفتد.

رنگ خاکستری

اگر به رنگ های کلاسیک و ایجاد چنین فضایی در حمام خود علاقه مند هستید، می توانید از رنگ خاکستری روشن استفاده کنید. خاکستری یک رنگ خنثی است و به راحتی می توان درجه آن را بالا برد یا پایین آورد. برای ایجاد فضایی مانند آب گرم در حمام خود می توانید روی رنگ خاکستری حساب باز کنید. با انتخاب رنگ خاکستری روشن برای حمام تان فضایی آرامش بخش را ایجاد خواهید کرد و با انتخاب رنگ خاکستری تیره، بر پیچیدگی ظاهری حمام تان می افزایید.

خاکستری روشن را می توانید با رنگ های مختلفی ست کنید. از آن جایی که خاکستری رنگ خنثی به حساب می آید، ست کردن آن با رنگ های غیر خنثی مانند آبی تیره یا سبز بسیار عالی خواهد شد.

رنگ آبی

حتما بسیار شنیده اید که رنگ آبی آرامش بخش است پس به همین دلیل می تواند یک انتخاب عالی برای حمام شما باشد. برخی از افراد از انتخاب رنگ آبی برای حمام خودداری می کنند زیرا معتقدند این رنگ باعث سرد شدن فضا می شود در مقابل برخی دیگر از افراد به دنبال ایجاد آرامش در فضای حمام شان هستند و از رنگ آبی به خاطر همین ویژگی که دارد استقبال می کنند. می توانید از طیف مختلف رنگ آبی در قسمت های مختلف حمام استفاده کنید و ظاهری متفاوت به حمام خود بدهید مثلا آبی روشن فضا را مطبوع و با طراوت می کند و رنگ آبی تیره باعث ایجاد فضایی صمیمی تر و دراماتیک خواهد شد.

رنگ طلایی

اگر می خواهید ظاهری لوکس و لاکچری به حمام تان بدهید از رنگ طلایی کمک بگیرید. رنگ طلایی ظاهری ظریف، پیچیده و عالی ایجاد می کند البته در استفاده از این رنگ زیاده روی نکنید زیرا استفاده بیش از حد از رنگ طلایی در حمام باعث زنندگی آن می شود. به همین دلیل از رنگ طلایی به عنوان رنگ اصلی حمام تان استفاده نکنید. می توانید در حمامی که رنگ اصلی تیره است، برای شیردوش و شیرآلات از رنگ طلایی استفاده نمایید.

چگونه رنگ مناسب حمام را انتخاب کنیم؟

اکنون که با 5 رنگ محبوب حمام در امسال آشنا شدید و ویژگی های هر کدام را شناختید نوبت تصمیم گیری برای انتخاب رنگ حمام و اجزای موجود در آن مانند وان حمام، جکوزی آپارتمانی و … است. شما باید نیاز خودتان را به خوبی شناسایی کنید و توجه کنید که می خواهید چه نوع فضایی را در حمام ایجاد کنید.

اگر می خواهید فضای حمام شما به گونه ای باشد که حس آرامش را به افراد القا کند، رنگ آبی بسیار انتخاب مناسبی است و فضایی آرام، زیبا و جذاب برای شما فراهم می کند. البته می تواند برای رنگ اصلی از رنگ های سفید یا خاکستری استفاده کنید زیرا این رنگ ها با رنگ آبی تیره بسیار منحصر بفرد خواهند شد.

اگر به دنبال این هستید که حمام تان از هر نظر شیک به نظر برسد، رنگ طلایی گزینه بسیار خوبی است. البته همانطور که گفتیم از این رنگ برای شیرآلات استفاده کنید و به هیچ وجه همه فضای حمام را طلایی نکنید.

رنگ خاکستری نیز قابلیت هماهنگ شدن با بسیاری از رنگ ها را دارد اما توجه داشته باشید که این رنگ یک فضای بسیار تماشایی و جذاب را در حمام شما ایجاد نخواهد کرد.

اگر می خواهید در حمام تان از رنگی استفاده کنید که تا مدت ها ماندگار باشد و از مد نیفتد رنگ سفید گزینه بسیار عالی برای شما است. همچنین رنگ سفید باعث بزرگ تر نشان دادن فضا می شود پس اگر فضای حمام تان کم است با استفاده از دیوار ها و کف پوش های سفید می توانید فضا را بزرگ تر نشان دهید. خیلی از افراد نمی خواهند طبق مد سال رنگ دکوراسیون منزل خود را عوض کنند به همین دلیل است که رنگ سفید برای حمام طرفداران زیادی دارد.

برای مجلل کردن و با شکوه نشان دادن حمام تان از کف پوش ها یا کاشی ها یا کابینت ها و یا شیر آلات مشکی استفاده کنید و از سایر رنگ ها برای عمق دادن به فضا استفاده نمایید. اما همانطور که گفتیم اگر فضای حمام تان کوچک است از این رنگ به عنوان رنگ اصلی استفاده نکنید زیرا فضا را کوچک تر نشان می دهد.

رنگ ها ویژگی های مخصوص به خود را دارند و هر کدام از آن ها می توانند احساس متفاوتی را در بیننده ایجاد کنند. با دانستن روانشناسی هر کدام از رنگ ها می توانید بهترین انتخاب را برای رنگ حمام تان داشته باشید. در صورتی که به دنبال وسایل با کیفیت برای حمام خود می گردید می توانید با انتخاب وان و جکوزی لادر در طرح های متنوعی که دارد، ظاهری زیبا و شیک به حمام تان داده و از کیفیت عالی این محصولات بهره مند شوید.

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود