از بین بردن بوی بد حمام و سرویس بهداشتی

خانه    بلاگ      از بین بردن بوی بد حمام و سرویس بهداشتی
از بین بردن بوی بد حمام و سرویس بهداشتی

از جمله مسائل آزار دهنده انسان بوی بد است که در محل زندگی او به علل مختلف می تواند انتشار پیدا کند. اگر شما هم به دنبال از بین بردن بوی بد حمام و سرویس بهداشتی خود هستید جای درستی آمده اید زیرا در این مقاله می خواهیم روش های مختلفی برای شما بیان کنیم تا به کمک آن ها بتوانید از شر بوی بد این مکان ها خلاص شوید. با ما همراه باشید.

بوی بد فاضلاب چه علتی دارد؟

در حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه که لوله های فاضلاب وجود دارد، جرم و آلودگی در لوله ها رسوب می کنند و باعث انتشار بوی بد در فضا می شوند. بعضی اوقات بوی بدی استشمام نخواهید کرد اما در بعضی از روز ها استشمام آن بیشتر خواهد شد. بعضی از صابون ها به اطراف لوله می چسبند و باعث رسوب کردن آلودگی ها در دیواره لوله می شوند. همین مسئله باعث می شود که بعد از مدتی بوی ناخوشایندی را در منزل خود استشمام کنید. برای از بین بردن این بوی بد باید به دنبال راهکار جدی باشید. در ادامه روش هایی را برای کمک به شما بیان می کنیم.

10 روش از بین بردن بوی بد حمام و سرویس بهداشتی

اکنون که تصمیم گرفته اید از شر این بوی ناخوشایند خلاص شوید باید سعی کنید به توصیه هایی که در ادامه ذکر می کنیم به خوبی توجه داشته باشید تا دیگر این شرایط به سراغتان نیاید. البته بوی بد در این مکان ها به کلی از بین نمی رود اما اگر به صورت مرتب به این نکات عمل کنید این بوی بد تا حد زیادی کاهش می یابد.

1- استفاده از تهویه هوای مناسب

در سرویس بهداشتی باید حتما از سیستم تهویه هوا استفاده کنید. این سیستم با فن هایی که دارد هوای داخل این مکان ها را به گردش در می آورد و آن را تصفیه می کند و اجازه نمی دهد که بوی بد در این مکان ها ماندگار شود.

2- رعایت نظافت

حداقل هفته ای یک بار باید سرویس بهداشتی و حمام را نظافت کنید. تمیز کردن این مکان ها اگر به صورت مرتب انجام شود از انباشته شدن جرم ها جلوگیری می شود در نتیجه اجازه بد بو شدن فضا را نمی دهد. البته نظافت سرویس بهداشتی باید در فواصل زمانی کوتاه تری نسبت به حمام انجام شود.

3- ترمیم شکستگی لوله ها و پر کردن درزهای دیوار

لوله های این قسمت از منزل باید به سرعت ترمیم شوند و درزها و آسیب هایی که در کاشی های سرویس بهداشتی و حمام ایجاد شده است باید به موقع بندکشی شوند تا از انتشار بوی بد جلوگیری شود.

4- استفاده از سرکه سفید

استفاده از سرکه سفید برای تمیز و ضدعفونی کردن مکان های مختلف بسیار رایج است. سرکه سفید در کنار فوایدی که دارد، ضرری برای سلامتی انسان ندارد و می تواند جرم ها و آلودگی ها را از بین ببرد در نتیجه بوی مطبوعی را در فضا ایجاد می کند. اندازه کافی از این مایع را در محل های مورد نظر بریزید و با دستکش و فرچه های مخصوص، محل را تمیز نمایید. در صورتی که جرم ها قدیمی و سفت هستند می توانید سرکه سفید را در محل بریزید و دقایقی را به آن فرصت دهید تا رسوبات خیس بخورند سپس با فرچه آن جا را تمیز کنید.

5- استفاده از نوشابه

نوشابه به خاطر داشتن خاصیت اسیدی می تواند به عنوان جرم زدای قوی عمل کند و بوی نامطبوع را از بین ببرد. نوشابه را در محل های مورد نظر بریزید و با فرچه آن را تمیز کنید.

6- تمیز کردن درب چاه و کف شوی

در هنگام تمیز کردن حمام و سرویس های بهداشتی فراموش نکنید که درب چاه و کف شوی ها را تمیز کنید. در این قسمت ها نیز می توانند باکتری ها و آلودگی های زیادی تجمع پیدا کنند و در نتیجه عامل بد بو شدن هوا شوند.

 7- استفاده از آب، سرکه، جوش شیرین

نیم لیتر آب گرم تهیه کنید و حدود 200 میلی لیتر سرکه به آن اضافه نمایید. سپس صد گرم جوش شیرین را به آن ها اضافه کنید. اکنون شاهد واکنش شیمیایی خواهید بود به همین دلیل باید سریع آن را درون فاضلاب بریزید. بعد از گذشت نیم ساعت یک لیتر آب جوش درون فاضلاب بریزید. سپس درب آن را ببندید و یک شب تا صبح صبر کنید تا تاثیر خود را ایجاد کند. این کار باعث تمیز شدن لوله فاضلاب می شود و در از بین رفتن بوی بد آن موثر است.

8- استفاده از خوشبو کننده های خانگی

برای آن که فضای حمام و سرویس بهداشتی را خوشبو کنید می توانید از خوشبو کننده های خانگی نیز استفاده کنید. برای این کار مقداری عطر یا روغن های خوشبو کننده را به آب اضافه کنید و به این ترکیب می توانید مقداری الکل صنعتی نیز اضافه کنید. در صورتی که بوی الکل آن زیاد است می توانید مقداری سرکه به آن اضافه کنید. این محلول را در هوا اسپری کنید. البته می توانید از خوشبو کننده هایی که در بازار وجود دارد برای خوشبو کردن هوا استفاده کنید. این اسپری های خوشبو کننده، رایحه های بسیار متنوعی دارند.

 9- استفاده از نمک و جوش شیرین

یک محلول بسیار قوی دیگر برای از بین بردن بوی بد فاضلاب، ترکیب نمک، جوش شیرین و آب جوش است. برای این منظور یک لیوان نمک و یک لیوان جوش شیرین را به همراه یک کتری آب جوش در فاضلاب بریزید تا رسوبات و آلودگی های موجود در لوله های فاضلاب از بین برود و بوی بد نیز از آن حذف شود.

10- استفاده از آهک

یک کیلو آهک تهیه کنید و آن را با 10 لیتر آب مخلوط کنید. بعد از آن که چند ساعت گذشت، محلول مورد نظر را تکان بدهید و از صافی رد کنید. می توانید برای نوبت های متوالی، این محلول را درون فاضلاب بریزید تا بوی بد آن از بین برود.

همانطور که خواندید می توانید با استفاده از مواد طبیعی بوی ناخوشایندی که در حمام و سرویس بهداشتی وجود دارد را از بین ببرید. البته شما نباید اجازه انتشار بوی نامطبوع را بدهید یعنی قبل از آن که فضا بد بو شود باید به صورت مرتب همه قسمت های حمام و سرویس بهداشتی را تمیز و نظافت کنید و اجازه رسوب و انباشته شدن جرم و آلودگی و باکتری را ندهید.

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود