جکوزی, بازسازی ساختمان, تعمیر جکوزی, جکوزی 4 نفره, جکوزی 6 نفره, جکوزی ارزان, جکوزی با‌ کیفیت, جکوزی تبریز, جکوزی تهران, جکوزی دو نفره, جکوزی دو نفره, جکوزی سه نفره, خرید آنلاین جکوزی, خرید تجهیزات جکوزی, شرکت تولید جکوزی, طراحی دکوراسیون داخلی, قیمت جکوزی, لادر جکوزی, نصب جکوزی, نگهداری جکوزی, وان جکوزی

جکوزی خانگی چیست؟

جکوزی-خانگی

جکوزی خانگی یا آپارتمانی حوضچه ای دایره ای شکل و به شکل ها و ابعادهای گوناگون پر از آب است که به وسیله ی جت ها آب را به شدت و به سرعت به بیرون پرتاب میکنند تا با قرار گرفتن بدن در مسیر این فشار آب ماساژ بدن و یا به اصطلاح ماساژ درمانی صورت بگیرد.

وان جکوزی خانگی یک سیستم بسیار ساده تر و جمع و جور با که دارای قابلیت های جکوزی های بزرگ در استخرها میباشند که در بعد خانگی و برای افراد معمولی بصورت یک نفره تا شش نفره بستگی به نیاز افراد اجرا میشود. در این مقاله سعی داریم تمام مواردیکه باید راجع به جکوزی خانگی بدانید را ارائه دهیم. چنانچه علاقمند به این موضوع هستید با لادر جکوزی همراه شوید.در صورت هرنوع مشاوره با کارشناسان لادر تماس گرفته و مشاوره رایگان بگیرید.

09108108121 : تماس با کارشناسان لادر

جکوزی-خانگی

جکوزی آپارتمانی

جکوزی خانگی چیست؟

در جواب سوال جکوزی خانگی چیست به طور خلاصه می شود گفت که وقتی وان تولید میشود و روی آن موتور و جت های دور و کمر نصب میشود به جکوزی تبدیل می شود.

وان جکوزی خانگی حوض کوچکی (بسته به تعداد نفرات از 1 تا 8 نفر) است که آب در داخل آن با فشار از طریق پمپ های تعبیه شده از دیواره ها به داخل حوضچه هدایت میشود. همین گردش آب با فشار بالا که یکی از مزیتهای مهم استفاده از جکوزی خانگی است منجر به ماساژ و رفع خستگی میگردد که نشاط و شادابی را هم به همراه خواهد داشت.

 

در واقع سیستم جکوزی یا بهتر بگوییم وان جکوزی خانگی یک سیستم جمع و جور در عین حال بسیار کاربری و دارای مزایای فراوان است که در بعد خانگی و برای افراد معمولی بصورت یک نفره تا هشت نفره بستگی به صلاح دید مشتریان نصب و اجرا می شود.برای مشاهده جدیدترین، پرفروشترین مدل ها و خرید جکوزی خانگی میتوانید از فروشگاه آیرال دیدن کنید.

وان جکوزی خانگی را با نام های حوض آب چرخان یا وان حمام آب گرم چرخان نیز می شناسند.

 

انواع وان جکوزی خانگی و کاربرد آنها

وان جکوزی خانگی به دو شکل در خانه ها و آپارتمان ها ساخته می شود.

 جکوزی خانگی قابل حمل

نوع اول عبارت است از جکوزی های قابل حمل که عموما با پشم و شیشه و اکریلیک ساخته می شوند و جنس آها متفاوت است.

این نوع جکوزی ها تمامی سیستم لوله کشی مورد نیاز خود را بصورت پیش ساخته دارند و بواسطه یک یا دو پمپ عمل مکش و دهش آب را انجام می دهند.

معمولا نوع وان جکوزی قابل حمل بیشتر مورد توجه خانه ها و آپارتمان ها می باشد ولی افرادی که به دنبال ایجاد جکوزی های لوکس تر و با ساختار قوی تر هستند.

با اختصاص فضایی در حمام و استفاده از جکوزی برای ویلا و استخرها  را در بعد کوچکتر ولی با ساختاری مشابه جکوزی های عمومی احداث می کنند.

جکوزی خانگی توکار

معمولا جکوزی هایی که در دل زمین کار می شوند برای تعداد بیش از 3 نفر در نظر گرفته می شوند و دارای سیستم لوله کشی و پمپ و تصفیه مجزا هستند.

 

جکوزی خانگی از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

جکوزی خانگی شامل قطعاتی میشود که در این مقاله از لادر جکوزی  به صورت مفید و مختصر بررسی میکنیم:

قطعات-جکوزی-خانگی

جکوزی خانگی از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

شاسی جکوزی خانگی

می توان گفت اسکلت تشکیل دهنده جکوزی خانگی، شاسی است. جنس فلز استفاده شده در شاسی غالبا از نوع ضد زنگ، ضد پوسیدگی و مقاومت بالا در برابر وزن های سنگین است.

به عبارت دیگر چارچوب فلزی مقاوم استفاده شده در وان جکوزی که تمامی قطعات دیگر روی آن سوار هستند و تامین کننده مقاومت سیستم است را شاسی جکوزی میگویند. همچنین توان بالایی در برابر تحمل وزن های سنگین دارند.

پمپ دمنده یا بلوئر

بلوئر یعنی دمنده هوا، برای ایجاد حباب در جکوزی استفاده می شود و دارای موتور و کلید مجزا برای خاموش و روشن کردن می باشد و باعث دریافت ماساژ بیشتر از کف برای مصرف کننده و لذت و آرامش بیشتر می شود. بلوئر در جکوزی خانگی عمل ماساژ دهندگی را اجرا میکند.

پمپ جکوزی و یا موتور

وظیفه پمپ‌ ها در جکوزی خانگی چیست؟ پمپ وظیفه ارسال آب به جکوزی با فشار بالا را دارد. در همه ی جکوزی ها به منظور افزایش بازده پمپ ها شدت جریان عبوری از جت های جکوزی نیز به حداکثر خود می رسند.

کلید پنوماتیک

کلیدی ست که برای روشن و خاموش کردن موتور جکوزی استفاده می شود و با فشار هوا کار می کند.

ساکشن

ساکشن در جکوزی عمل تامین آب موتور را به عهده دارد. پمپ جکوزی آب تامین شده از ساکشن را با هوا مخلوط می کند و وارد کابین میکند. نکته قابل ذکر در مورد ساکشن این است که راه ورودی آب باید همواره باز باشد و برای جلوگیری از ورود اشیا، فیلتر مخصوصی استفاده شود.

هیتر جکوزی خانگی

هیتر یا گرمکن، آپشنی است که باعث گرم نگه داشتن آب می شود. گرمکن به منظور تنظیم دمای آب موجود در جکوزی قرار گرفته است. این امکان باعث می شود که فرد به میزان دلخواه با تنظیم کردن آن آب داخل جکوزی را گرم کند. هیتر فقط آب را در هر دمایی که در جکوزی قرار دارد، در همان دما نگه می دارد ولی باعث گرم شدن آب داخل جکوزی نمی شود.

سیفون

سیفون اتومات، سیفون اتومات دارای ولوم روی بدنه وان یا جکوزی ست که نیازی به وارد کردن دست در آب داخل وان یا جکوزی نیست و بسیار راحت تخلیه آب انجام می شود.

سیستم روشنایی هالوژن

هالوژن یک نوع لامپ LED ست که رنگهای آن شامل رنگهای اصلی می باشد که هر چند ثانیه رنگ آن تغییر می کند. این لامپ باعث زیباتر شدن آب درون جکوزی و همچنین برای نور تراپی (نور درمانی) هم استفاده می شود.

جت های کف و کناره

جت های پاشش آب یکی از اجزای مهم وان جکوزی ها هستند. چرا که تاثیر آب درمانی و لذت بخشی استفاده از جکوزی تا حد زیادی منوط به عملکرد صحیح ان ها می باشد. مهم تر از تعداد جت های آب، عملکرد صحیح آنهاست. پاشش آب باید به گونه ای باشد که فرد احساس کند آب، بدن وی را ماساژ می دهد.

شیرآلات جکوزی خانگی

برای آن که آب به جکوزی ورود پیدا کند به شیر آلات نیاز است. در واقع با استفاده از شیر آلات آسانتر می توان جکوزی را پر از آب نمود. شیرآلات جکوزی خانگی معمولا از ۴ بخش تشکیل شدهاند: شیر آب گرم، شیر آب سرد، وان پر کن، دوش دستی و دایورتور.

زیرسری

زیرسری بالشتکی است که برای قرار گرفتن راحت سر ساخته شده و این امکان را فراهم می کند که تا ساعتها بدون خستگی از بودن در جکوزی لذت ببرید. بالشتک های زیرسری از جنس فوم فشرده ست.

کلید محافظ جان

کلید محافظ جان برای حفاظت از برق گرفتی استفاده میشود. استفاده از این سیستم باعث میشود به هیچ وجه برق به بدنه و آب داخل جکوزی انتقال پیدا نکند. این کلید بمنظور حافظت از جان افراد در مقابل خطر برق گرفتگی و جلوگیری از خطرات جریان نشتی برق و برق گرفتگی یا محافظت از جان استفاده می شود و در صورت بروز اختلاف بین جریان رفت و برگشت مدار را بطور کامل قطع می کند.

 

دلایل استفاده از جکوزی خانگی

علاوه بر بحث بهداشتی استفاده از جکوزی های عمومی، وقتی به این فکر کنید که جکوزی در طول مشغله ها و گرفتاری های روزانه زندگی چقد میتواند مفید باشد حتما به فکر تهیه یک جکوزی برای منزل خواهید افتاد. علاوه بر این خرید جکوزی خانگی به صرفه جویی و زمان بندی بهتر برای کارهایمان کمک خواهد کرد.

آب درمانی از فایده های استفاده از جکوزی به حساب می آید. اگر یک جکوزی خانگی به صورت استاندارد و حرفه ای ساخته شده باشد استفاده از آب گرم علاوه بر خاصیت درمانی که خواهد داشت، عمل ماساژ نیز اتفاق می افتد که در نهایت موجب آرام بخشی و تسکین دهندگی خواهد شد.

 

مزایای استفاده از جکوزی خانگی

فواید استفاده از جکوزی به صورت کلی در موارد زیر خلاصه می شود.

 

مزایای-جکوزی-خانگی

فواید استفاده از جکوزی خانگی

 

تاثیر کاهش استرس با  استفاده از جکوزی برای ذهن

یکی از بارز ترین مزایای جکوزی، پتانسیل کمک به کاهش تنش‌ها و خستگی‌هایی است که در طول روز به وجود می‌آیند. اثر تسکین‌دهنده آب گرم جکوزی برای ذهن و بدن شما در کنار  عمل ماساژ به کاهش استرس فیزیکی، عاطفی و روانی کمک می کند.درمان استرس با جکوزی یکی از پیشنهادات متخصصین روانشناسی به بیماران خود است.

جکوزی باعث کمک به عملکرد صحیح قلب و عروق

استفاده از جکوزی ورزش بسیار خوبی برای قلب شما است.

 

آرامش بخش و تسکین دهنده درد

استفاده از وان جکوزی موجب بهبود و تسکین انواع دردها می شود. به گفته متخصصان این محصول تاثیر بسیار خوبی روی بیماری و درد دارد .استفاده از جکوری در کاهش درد دیسک کمر تاثیر بسیار خوبی دارد و موجب کاهش دردهای دیسک می‌شود.

ایجاد نشاط و حس خوب

چه به دنبال آرامش و به دور از استرس های زندگی روزمره باشید و چه بخواهید سلامت خود را تقویت کنید، یک حمام آرامش بخش در جکوزی می تواند معجزه کند.

ترکیب سه عنصر آب، گرما و ماساژ تأثیر بسیار مفیدی بر بدن دارد. برای استراحت و ایجاد حس خوب پس از یک روز سخت کاری، از جکوزی خانگی استفاده کنید. حتما این مورد را امتحان کنید! وقتی که از جکوزی استفاده می‌کنید خواب شما تنظیم میشود و خواب کاملا راحتی را تجربه خواهید کرد.

 

مهمترین نکات در خرید وان جکوزی خانگی

  • ابعاد وان جکوزی
  • جنس بدنه
  • پمپ و تجهیزات جکوزی
  • جت و ماساژورها
نکات-مهم-در-خرید-جکوزی-خانگی

مهمترین نکات و سوالات درباره جکوزی خانگی

 

سوالات متداول درباره جکوزی خانگی

 

1- آیا امکان استفاده از جکوزی در خانه‌های کوچک هم هست؟!

امروزه جکوزی در سایزها و ابعاد مختلف تولید میشود که غالب اقشار جامعه امکان استفاده را داشته باشند. خریدجکوزی خانگی به متراژ خانه بستگی دارد.

برای ما ایرانی‌ها استفاده از جکوزی‌های یک ‌نفره و چند نفره برای حمام میتواند بسیار کارآمد باشد. جکوزی خانگی یک‌نفره فضای کمتری را اشغال می‌کند و با فرهنگ ما نیز سازگارتر است. البته جکوزی‌ دونفره نیز برای خانه‌های بزرگ‌تر انتخاب مناسبی است.

 

2- جکوزی خانگی مناسب برای سالمندان

جکوزی های خانگی گزینه بسیار مناسبی برای استفاده سالمندان است. چرا که بجای حضور در فضای آلوده جکوزی های عمومی میتوانند با هزینه مناسب برای منزل خودشان جکوزی تهیه کنند و از مزایای فراوان آن بهره مند شوند.

 

3- آیا برق‌گرفتگی از خطرات جکوزی خانگی است؟

خیر. استفاده از جکوزی خانگی خطر برق‌گرفتگی ندارد. در سال‌های اخیر استفاده از سیستم محافظ جان این خطر را به صفر رسانده است.

 

4-آیا جکوزی خانگی مصرف مبلغ قبض آب را بالا می‌برد؟

خیر استفاده از جکوزی نه تنها مصرف آب را افزایش نمی‌دهد بلکه سبب صرفه‌جویی آب هم می‌شود. یعنی اگر شما زیر دوش حمام کنید ممکن است حدود 200 لیتر آب هدر دهید در حالی‌که طی استحمام در جکوزی خانگی تنها حدود 60 لیتر آب مصرف می‌شود.

 

 

جکوزی خانگی داخل ساختمان

جکوزی خانگی برای آپارتمان تا 150 متری:

مسلما اگر در یک آپارتمان زیر 150 متر زندگی می‌کنید باید یک واحد جکوزی کوچک را سفارش دهید و در حمام‌تان نصب کنید و دیگر سراغ انواع پرجزئیات آن نروید. در یک آپارتمان زیر150 متر 1-3 سرویس بهداشتی وجود دارد که در بهترین حالت حمام مستر روم آن حداکثر 10 متر مربع است.

بنابراین قدرت طراحی و ایده پردازی، خیلی بالایی ندارید و می‌‌توان برای حمام‌های عادی یک جکوزی خانگی در سایز وان سفارش داد. برای مستر روم هم می‌توانید با کمک طراح داخلی یک جکوزی که در نهایت 5-6 متر مربع را اشغال کند را تهیه کنید.

جکوزی-مناسب-برای-ساختمان

مناسبترین جکوزی خانگی برای هر ساختمان

جکوزی خانگی برای آپارتمان بالای 150 متری:

در صورتی که فیلم‌های مختلف ترکیه‌ای یا هالیوودی شما را به خرید جکوزی خانگی واداشته است یا در اینستاگرام حمام‌های لوکس را لایک می‌کنید و خودتان هم آپارتمانی بزرگ دارید، می‌توانید به کمک یک طراح داخلی برای حمام مستر روم یا سایر حمام‌های منزل‌تان انواع دیزاین‌های لوکس جکوزی را پیاده سازید.

 

جکوزی خانگی مشترک:

اگر ساختمان شما استخر دارد می‌توانید برای این بخش مشترک، جکوزی هم سفارش دهید که چون فضای بیشتری موجود است؛ مسلما می‌توانید انواع بزرگتر را در طراحی بگنجانید.

 

 

سخن پایانی:

کارشناسان این حوضه تاکید دارند که در هنگام نصب جکوزی خانگی در نظر داشته باشید که باید با تمام شرایط نصب جکوزی آشنا باشید. زیرا ممکن است هرگونه حمل و نقل نامناسب و یا نصب اشتباه باعث خرابی جکوزی شود.

ما در شرکت لادر جکوزی بر آن هستیم تا علاوه بر خدماتی در خور و شایسته مشتریمان،با آنها در مسیر راحتی هر چه بهتر و رهایی از دغدهای روزانه و مشکلات روحی و جسمی از جمله استرس و اضافه وزن همراه باشیم.علاوه بر آن حتی شده برای لحظاتی، حس آرامش و ارزشمندی را که شما لایق آن هستید را پیشکش شما کنیم، تا با انرژی بیشتر و هدفی والاتر به زندگی خود ادامه دهید و از آن لذت ببرید!

برای اطلاعات بیشتر شما می‌توانید به پیج اینستاگرام لادر بپیوندید وبا امکانات فوق العاده جکوزی‌ها از نزدیک آشنا شوید تا تصیم آگاهانه‌تری برای خرید جکوزی خود داشته باشید.

 

لوگوی فوتر سایت لادر جکوزی

09108108121 : تماس با کارشناسان لادر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *