آب‌درمانی, بلاگ, بورس جکوزی در تهران, جکوزی دو نفره, خرید آنلاین جکوزی, شرکت تولید جکوزی, طراحی دکوراسیون داخلی, لادر جکوزی, نگهداری جکوزی

درمان استرس با جکوزی

درمان استرس با جکوزی

استرس بخش آشنا و رایج زندگی روزمره است. هر روز اتفاق می‌افتد و به اشکال مختلف ظاهر می‌شود. ممکن است ناشی از تلاش برای انجام به‌موقع تعهدات خانواده، کار و مدرسه باشد یا در اثر مسائلی مانند حفظ سلامتی، پول و روابط بروز کند. در این مقاله به درمان استرس با جکوزی می‌پردازیم.

اصولا هر زمانی‎که با یک تهدید بالقوه مواجه می‌شویم، ذهن و بدن ما وارد عمل می‌شوند و برای مقابله با مسائل (مبارزه) یا اجتناب از مشکل (فرار) بسیج می‌شود. احتمالا شما نیز شنیده‌اید که استرس چقدر برای ذهن و بدن شما مضر است. چراکه می‌تواند منجر به بروز علائم فیزیکی مانند سردرد و درد قفسه سینه شود و مشکلات خلقی مانند اضطراب یا غم ایجاد کند. حتی می‌تواند منجر به مشکلات رفتاری مانند طغیان خشم یا پرخوری شود.

تاثیر استرس بر مغز

چیزی‌که ممکن است ندانید این است که استرس می‌تواند تأثیر جدی بر مغز شما بگذارد. در مواجهه با استرس، مغز شما یک سری واکنش‌ها را پشت سر می‌گذارد که برای بسیج و محافظت از آن در برابر تهدیدات احتمالی طراحی شده‌اند. گاهی اوقات استرس می‌تواند به هوشیارتر شدن ذهن و بهبود توانایی به خاطر سپردن جزئیات در مورد آنچه اتفاق می‌افتد کمک کند.

اما اغلب استرس می‌تواند اثرات منفی بر روی بدن و مغز داشته باشد. تحقیقات نشان داده‌اند که استرس می‌تواند طیف گسترده‌ای از اثرات منفی را بر روی مغز ایجاد کند، از مشارکت در ابتلا به بیماری‌های روانی گرفته تا کاهش حجم مغز.

مطالعه این مطلب می‌تواند به شما کمک کند تا پاسخ جامعی برای سوالات استرس برذهن و مغز و درمان استرس با جکوزی دریافت کنید. با ما همراه باشید!

 

درمان استرس و تاثیرات آن بر مغز

تاثیر-استرس-بر-مغز

نقش استرس بر روی مغز

۱. استرس مزمن باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های روانی می‌شود

محققان متوجه شده‌اند که استرس مزمن منجر به ایجاد تغییرات در مغز و بروز اختلالات خلقی و اضطرابی می‌شود. هم‌چنین ممکن است در ایجاد اختلالات روانی مانند افسردگی و اختلالات هیجانی مختلف نقش داشته باشد. در واقع این وضعیت اگرچه باعث افزایش تولید سلول‌های تولیدکننده میلین می‌شود اما نورون‌های کمتری نسبت به حالت عادی ایجاد می‌کند.

نتیجه این اختلال افزایش میلین در نواحی خاصی از مغز است که در زمان‌بندی و تعادل ارتباطات اختلال ایجاد می‌کند. محققان همچنین دریافتند که استرس می‌تواند اثرات منفی بر بخش هیپوکامپ مغز داشته باشد.

هیپوکامپ یکی از مناطق مغز است که با حافظه، احساسات و یادگیری مرتبط است. هم‌چنین یکی از دو ناحیه مغز است که در آن نوروژنز یا تشکیل سلول‌های مغزی جدید اتفاق می‌افتد. برخی محققان از آن به‌عنوان مرکز استرس در مغز یاد می‌کنند.

۲. استرس ساختار مغز را تغییر می‌دهد

مغز از نورون‌ها و سلول‌های پشتیبان، معروف به ماده خاکستری تشکیل شده است که مسئول تصمیم‌گیری و حل مسئله هستند. البته بخش دیگری به نام ماده سفید نیز وجود دارد.

محققان متوجه شده‌اند که استرس مزمن نه تنها منجر به تغییر کوتاه‌مدت در تعادل بین ماده سفید و خاکستری می‌شود بلکه می‌تواند باعث بروز تغییرات پایدار در ساختار مغز شود. پزشکان و محققان قبلا مشاهده کرده‌اند که افرادی‌که از اختلال استرس پس از سانحه رنج می‌برند، دارای ناهنجاری‌های مغزی از جمله عدم تعادل در ماده خاکستری و سفید هستند.

البته تاثیر استرس بر مغز و اعصاب همیشه یکسان نیست زیرا همه استرس‌ها به یک شکل بر مغز و شبکه‌های عصبی تأثیر نمی‌گذارند. استرس خوب یا همان استرسی که به شما کمک می‌کند در مواجهه با چالش‌ها عملکرد خوبی داشته باشید، منجر به ایجاد شبکه‌های قوی‌تر و انعطاف‌پذیری بیشتر مغز می‌شود. درحالی‌که، استرس مزمن می‌تواند منجر به بروز مجموعه‌ای از مشکلات شود. پس تاثیر استرس بر مغز انسان وضعیت متغیری دارد.

۳. استرس سلول‌های مغز را از بین می‌برد

در مطالعه‌ای محققان دریافتند که یک رویداد استرس‌زا اجتماعی می‌تواند نورون‌های جدید را در هیپوکامپ مغز از بین ببرد. بنابراین، تاثیر استرس بر مغز واقعا نگران‌کننده است و با خطر بروز زوال عقل همراه است.

به نظر نمی‌رسد که استرس بر شکل‌گیری نورون‌های جدید تأثیر بگذارد، اما بر زنده ماندن یا نماندن سلول‌های قدیمی تأثیر می‌گذارد.

۴. استرس مغز را کوچک می‌کند

استرس مزمن می‌تواند منجر به کوچک شدن مناطقی از مغز شود که با تنظیم احساسات، متابولیسم و ​​حافظه مرتبط هستند. جالب است بدانید که اثرات استرس بر مغز زنان و مردان همیشه مختص یک رویداد فاجعه‌آمیز نیستند، بلکه می‌توانند در اثر استرس روزمره بروز کنند.

در یک مطالعه، محققان ۱۰۰ فرد شرکت‌کننده را که اطلاعاتی در مورد رویدادهای استرس‌زا در زندگی خود ارائه کردند، مورد بررسی قرار دادند. محققان مشاهده کردند که قرار گرفتن در معرض استرس منجر به کوچک شدن ماده خاکستری کوچکتر در قشر جلوی مغز می‌شود، منطقه‌ای از مغز که با مواردی مانند خودکنترلی و احساسات مرتبط است.

۵. عدم درمان استرس به حافظه شما آسیب می‌رساند

تاثیر استرس بر حافظه غیرقابل انکار است. احتمالا خودتان نیز متوجه شده‌اید که گاهی استرس می‌تواند یادآوری رویدادها را دشوار کند. یک مطالعه نشان داد که استرس مزمن تأثیر منفی بر حافظه فضایی دارد و توانایی به‌خاطر آوردن مکان اشیاء را به حداقل می‌رساند.

به‌همین‌دلیل است که با یک استرس جزئی ممکن است کلید ماشین یا جای کیف خود را فراموش کنید. از سوی دیگر، نشان داده شده است که استرس مانع از بازیابی حافظه به‌خصوص در کودکان می‌شود.

 

عوارض استرس روی مغز

اثرات استرس بر مغز بچه‎‌‌‌ها می‌تواند مانع از یادگیری صحیح و مواجهه با افت تحصیلی شود. در بزرگسالان تاثیر استرس بر روی مغز با خطر ابتلا به بیماری‌های روانی مانند افسردگی و عدم تمرکز یا بیماری‌های جسمی مانند مشکلات قلبی، فشار خون بالا، مشکلات کلیوی یا حتی سرطان همراه است.

 

درمان استرس با جکوزی

آنچه واضح است اینست که بیشتر استرس‌های ما ناشی از تنشهای موجود در محل کار در طول روز است. موضوعاتی مانند: مسائل مالی، سر و کله زدن با نیروی انسانی، خستگی بدن در اثر کار بدنی و… که همگی باعث ایجاد استرس میشوند. راههای مختلفی برای غلبه بر استرس پیشنهاد می‌شود. یکی از این راهها استفاده از وان و جکوزی برای رفع استرس است.

در دنیای پر مشغله و استرس‌زای امروز، داشتن یک جکوزی مناسب یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید برای کاهش استرس و پیشگیری از تاثیر منفی آن بر شرایط سلامت خود مد نظر قرار دهید.

یک حمام صبحگاهی می تواند شما را در ادامه روز فعال‌تر نگه دارد ویعصرگاهی پس از اتمام ساعات کاری می تواند به کسب آرامش و لذت بردن از خوابی راحت‌تر و با کیفیت بیشتر کمک کند.

درمان استرس

درمان استرس با جکوزی

سخن پایانی:

شما می توانید با مراجعه به وبسایت یا پیج اینستاگرام لادر از امکانات فوق العاده جکوزی‌ها نهایت استفاده را ببرید و تصیم آگاهانه‌تری برای خرید خود داشته باشید.

ما در شرکت لادر جکوزی بر آن هستیم تا علاوه بر خدماتی در خور و شایسته مشتریمان، با آنها در مسیر راحتی هر چه بهتر و رهایی از دغدهای روزانه و مشکلات روحی و جسمی از جمله استرس و اضافه وزن، حتی شده برای لحظاتی حس آرامش و ارزشمندی را که شما لایق آن هستید را پیشکش شما کنیم، تا با انرژی بیشتر و هدفی والاتر به زندگی خود ادامه دهید و از آن لذت ببرید!

 

لوگوی فوتر سایت لادر جکوزی

09108108121 : تماس با کارشناسان لادر

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *